Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Narva

Euroopa algab siin

Kultuuririkas sügispuhkus Narvas

16.04.2021

Imeline soe suvi 2022 on läbi, kuid saabuvast sügisest ei peaks tulema norutuju põhjus. Ilm ei pruugi alati lubada õues ajaviidet, kuid pärast suvist puhkust on kultuurielu kiiresti hoogu kogumas. 23. septembril Sügispealinna tiitlit vastuvõtav Narva on kahtlemata parim koht, kus selle hooaja võimalusi täielikult ära kasutada.

 

Nagu sügispealinnale kohane, saab Narvast kolmeks kuuks kultuurielu keskuseks, mille jooksul toimub erinevates linnapaikades palju muusikakontserte, teatrietendusi, näitusi ja erinevaid festivale. Sügispealinna rikkalikku programmi leiab alati linna kodulehelt.

 

8-11.09.2022 toimuva muusika- ja linnakultuurifestivali Station Narva raames toimuvad kontserdid Krenholmi piirkonnas ja tasuta kontserdid linnalavadel, kodukontsert, arutelud "Bazar", Narva Veneetsia "kogukonhahäng" ja "Narvapärane hommikusöök".

 

Narva muuseum kutsub Narva ajaloole pühendatud loengute sarjale (8.09-10.11.2022).

 

Sel aastal toimub ka traditsiooniline festivali IdeeJazz (27-29.10.2022).

 

Oktoobri lõpuni on teil veel aega osaleda Kreenholmi ekskursioonil, mis on juba palju aastaid meelitanud palju külastajaid.

 

Narva kunstiresidentuur NART jätkab igakuiste Krenholmi Manufaktuuri direktori maja ajalugu tutvustavate ekskursioonidega (11.09, 16.10 ja 13.11.2022).

17. septembril tutvustab kunstiresidentuur Muinsuskaitsepäevade raames lisaks direktori villa hoonele ka Kreenholmi piirkonda ja kutsub ka teele "direktori juures".

 

Uue hooaja avab septembris ka Vaba Lava teatrikeskus, millest tänavu on saanud kodu Sõltumatu dramaturgiafestivalile "Ljubimovka-22" (24-25.09.2022).

15. oktoobril on teatrikeskuses laval etendus "Iraani konverents", 3. novembril etendus "Yerma 9. PM", 9. novembril Rakvere Teatri etendus "Kui ta suri" ja etendus "100% Narva" 18., 19. ja 20. novembril.

 

Eesti Vene Teater toob publiku ette etendused, mida saab näha sel sügisel Narvas. Tähtsündmuseks on "Cyrano de Bergeraci" etendused 25. oktoobril ja "Pardijaht" 8. novembril. Noortele vaatajatele mängib Vene Teater detsembris uusaastalavastust ning teater Narva Ilmarine rõõmustab noori vaatajaid terve sügise jooksul erinevate etendustega.

 

Sel aastal toimub 1. oktoobrist 9. oktoobrini Põhjamaade nädal, mis pakub mitmekülgset ürituste programmi kogu perele: näitusi, meistriklasse, temaatilisi kohtumisi ja arutelusid ning palju huvitavaid muljeid ja kasulikke kogemusi meie põhjanaabritelt.

 

22. oktoobril avab laiemale avalikkusele uksed meie Narva Rahvaste Maja, milles "elavad" rahvuskultuurilised-  ja kultuuriseltsid. Pidustuse raames toimub lahtiste uste päev, külastajatele pakutakse huvitavaid töötubasid, on ette valmistatud informatiivne ringkäik seltside ruumidesse ning Eesti rahvusseltside esindajate kontsert.

 

Klassikalise muusika austajad saavad nautida Narva Sümfooniaorkestri kontserte. Sügisel on kavas Jevgeni Mravinski rahvusvaheline muusikafestival, džäss- ja rokkmuusika festivalid ning esinevad Eesti muusikud. Samuti toimub sügispealinna raames andekate Narva esinejate kontsert "Lemmikfilmi laulud" ja julge muusikaline eksperiment "Multfest ehk rokkerid lastele" - see on tuntud rokkmuusikute menukate lastelaulude esitus!

 

Tantsima minna tasub legendaarsesse Art-klubisse Ro-Ro.

 

Victoria bastioni kasemattidesse on külalised alati teretulnud. Siin räägitakse ekskursioonide ajal selle kaitseehitise põnevast ajaloost ja saladustest. Koos kooliaasta algusega pakutakse siin taas õppekavad nii koolilastele kui ka koolieelikutele. Ja muidugi, siin saate alati tähistada lapse sünnipäeva või lihtsalt sõprade seltskonnaga mõnusalt aega veeta põgenemistoas "Ukse taga ...".

 

RMK infopunktis lisaks olemasolevale teabele Eesti metsades puhkevõimaluste kohta toimuvad ka loodussündmused. Niisiis, 17. septembril toimub Seeneretk Peipsi põhjaranniku metsas väljasõiduga Narvast.

 

Äkkekülas on nüüd avatud aastaringne tubing, mänguväljakud ja pumptrack, nii et lastel on ka värskes õhus midagi teha. Ja terviserajad on suurepärane koht imelisel sügispäeval jooksmiseks või kõndimiseks.

 

Sügisene loodus rõõmustab silma rohkem kui kunagi varem värvika lehestiku ja läbipaistva õhuga ning kindlasti tuleks kasutada võimalust seda ilu nautida. Kuni septembri lõpuni pääseb veel Narva-Jõesuusse jõetrammiga. Imetlege jõe kaldaid, hingates samal ajal puhast jõeõhku!

 

Sügispealinn täitub kõikvõimalike meelelahutus- ja spordiüritustega. Üheks selliseks tipphetkeks saab olema 17. detsembril Narvas peetav STEBBY Eesti Ööjooks – Narva Talv 2022.

 

21. detsembril toimuv suurejooneline galakontsert on sügispealinna kultuuriprogrammi lõpuakord.

 

Eesti sügispealinn Narva ootab Sind külla!

Viimati uuendatud: 27.09.2022