Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Narva

Hea energia linn

Põhjused külastamiseks

Tere tulemast Narvasse!

 

Narva asend kahe riigi piiril on olnud kõige iseloomulikumaks jooneks nii minevikus kui tänapäeval. Siin, Narva jõe kallastel, mis kannab oma kiired vood Peipsi järvest Läänemerre, asus juba keskajal ajalooline kaht tsivilisatsiooni eraldav piir, mis lahutas euroopalikku katoliiklikku  läänt slaavlaslikust õigeusklikust idast. Piir pole aga sugugi ainult eraldusriba, vaid ka  kahe kultuurimaailma kohtumise ja vastastikuse mõjutamise paik.

 

Narvas on ajalugu materialiseerunud oma vastandlikkuses siiski terviklikus kaunis ja dramaatilises arhitektuurses ansamblis, mille sarnast pole kusagil mujal Euroopas: jõe vastaskallastel, teineteise vahetus läheduses (noolelennu või musketilasu kaugusel) kõrguvad kaks kivikolossi – saksa rüütliloss Hermanni Linnus ja vene Ivangorodi kindlus.

 

Narva bastionid koos linnusega on olnud piirilinnas alati peavaatamisväärsusteks. Muidugi tekib küsimus, miks need vanad ja karedad seinad võivad atraktiivsed olla? Vastus sellele on, et bastionide paksudes seintes hoiti pika aja jooksul nende imelise ajaloo salapärasemaid momente ning legende. Need jõukad sõjaehitised olid kättesaadavad alati ainult väljastpoolt, kuid kasematid peideti külastajate pilkudest tavaliselt ära. Nüüd aga hakkab Viktoria bastion oma saladusi kõigile jagama ja seega on oodatud kõik huvilised. Käikude sees olev ekspositsioon jutustab sellest, kuidas toimus bastionide ehitamine ja kuidas kasutati bastione nende pika ajaloo erinevatel etappidel.

 

Narva jõepromenaad pikkusega ligi 1 km laiub piki Narva jõge Viktoria bastionist kuni Narva Linnuse jalamini. Narva jõepromenaad on kahtlemata üheks tõmbekohaks Narva linna elanikele ja külastajatele. Iga ilmaga promenaadil saab näha jalutajaid, kalureid, sportlasi. Promenaad sobib nii jalutamiseks ja perepuhkusele, kui ka rulliuisutamiseks ja aktiivselt spordiga tegelemiseks.

 

Soome lahe kaldal, Narva jõe suudmes, ainult 14 kilomeetri kaugusel Narvast, asub Narva-Jõesuu. Juba XIX sajandi alguses sai sellest väikesest hubasest kuurordist Peterburi aristokraatidel armastatud puhkekoht. Linnas asuvad sanatooriumid, hotellid, puhkekodud, ja kämpingud suudavad mahutada tuhandeid külalisi. Suurepärane balneoloogiline kliima, männimets, kena rand kuldse liivaga, Läänemere jahe ja puhas vesi – kõik see teeb Narva-Jõesuu eriliselt ligitõmbavaks puhkepaigaks.

 

Viis peamist põhjust külastamiseks

 

1. MEIL ON EESTI KAUNEIM RANNAKUURORT NARVA-JÕESUUS – Balti mere pärl valge liiva, tervistava männimetsa ja rahustava merekohinaga.

2. KAUNIS LOODUSLIK ASUKOHT JA KORDUMATU AJALUGU on kujundanud ainulaadsed linnad, ühed suurepärasematest oma olemuselt kogu Baltikumis.

3. IDEAALNE KOHT PUHKAMISEKS – puhas ja turvaline keskkond, hea infrastruktuur.

4. IGA HUVILINE LEIAB SIIN MEELEPÄRAST: kes naudib spaade mõnusid või loodust, kes uurib sajandite ajalugu, kes harrastab sporti või sukeldub meelelahutusse – meil võite aastaringselt veeta oma parima puhkuse.

5. NARVA JA NARVA-JÕESUUS VÕTAVAD teid vastu ühtaegu nii eestipäraselt, kuid samas venepärase külalislahkusega.

 

Kohtume Narvas!

Viimati uuendatud: 13.06.2020

Check out our Instagram for even more reasons to visit Narva