Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Euroopa algab siin

Romantiline Narva

Mis tähendab teie jaoks romantiline puhkus? Lummavat lõõgastust või seiklust ja adrenaliini?

 

Kui tahate veeta nädalavahetuse kahekesi aktiivselt, minge koos oma teise poolega Victoria bastionisse ja külastage selle kaitseehitise müstilisi sisekäike - kasematte - ning tutvuge nende legendide ja saladustega. Kui veab, näete ehk isegi nende elanikke - nahkhiiri!

 

Jalutage bastionilt alla imeilusale Narva jõepromenaadile ja kõndige edasi Joaoru puhkeala rannahooneni, kus saate rentida tandemratta. Kahekohalise jalgrattaga jõuate Narva parima vaatega kohtadesse vaid 10 minutiga. Sõitke näiteks Rootsi lõvimonumendi juurde, kust avaneb kuulus vaade Narva ja Jaanilinna linnuste ansamblile, mis on eelkõige tuntud Eesti 5-kroonise tagumiselt küljelt. Aleksandri kiriku tornis on ekpostitsioon, lisaks avanevad videoinstallatsiooniga kupli all imekaunid vaated linnale. Uue interaktiivse ekspositsiooniga Narva linnusest on näha nii Narvat kui ka Ivangorodi. Restoranis Rondeel saab lõunatada keskaegses stiilis. Suveajal saab külastada erinevate käsitöökodadega Põhjaõue ja linnuse skvääris asuvat pulmapuud, mille peale kinnitavad noorpaarid pulmapäeval oma nimedega lehti.

 

Vaikust ja kõige maalilisemaid päikeseloojanguid otsivatel paaridel tasub sõita kas jalgratta või autoga Narva veehoidla juures asuvasse Kulgu sadamasse.

 

Meresõpradele soovitame sõita laevaga Narvast Narva-Jõesuuni. Kuurortlinnas Narva-Jõesuus võib õhtustada rannas asuvas restoranis Meretare või Meresuu SPA hotelli 11. korrusel. Kergemaid eineid ja koduseid küpsetisi leiate mere ääres asuvast, männimetsa varju peidetud kohvikust Albatross. Külastamist väärt ja väga hea söögiga on linnapiiril asuv restoran Franzia, mis kuulub parimate restoranide teejuhi White Guide Nordic 2021 hulka, nagu ka Narva Linnuse restoran Rondeel. Franzia on kahtlemata elamus!

 

Koosveedetud aeg võib olla ühtaegu lõbus ja hariv. Tutvuge linna ajalooga vabaõhu nutimängu Narva Ring abil või avastage Jüri von Kaufmanni seiklus Narvas. Vihmase ilma korral saavad interaktiivsete mängude sõbrad külastada põgenemistube, seda ka ajaloolises Victoria bastionis.

 

Puhake pärast elamusterikast päeva hotellides Narva, Inger, Central.

 

Rohkem vaatamisväärsusi: Mida teha

Viimati uuendatud: 05.09.2022

Vaata lisaks

Vaata lisaks