01.04.2022 - 31.07.2023
Käesoleva projekti raames planeeritakse luua uut turismitoodet praegu rekonstrueerimisel oleva Narva raekoja kahes saalis, milleks on virtuaalne Vana-Narva. Liitreaalsusega saalis pakutakse külalistele võimalus tutvuda sõjaeelse Narvaga. Üheks peamiseks ekspositsiooni füüsiliseks objektiks on 3D prinditud Vana-Narva linna mudel, mis valmistatakse Vana-Narva pabermaketi alusel. Kasutades tahvelarvuteid saavad külalised infot nii sõjaeelsest linna elust tervikuna kui ka üksikute Narva hoonete ja objektide kohta, nt. apteegihoone ja börsihoone Raekojaplatsil, Peetri I maja, Pärsia hoovi ja teiste kohta. Virtuaalreaalsusega saalis pakutakse Rootsiaegses Narvas viibimise elamust. VR-prillidega külastajad leiavad end näiteks turuplatsil või 1700. aasta Põhjasõja lahingu keskelt või saavad olla tunnistajaks 1659. aastasuurele tulekahjule ja järgneva linna ülesehitamisele.
Projekti eesmärk on suurendada teadlikkust Narvast kui väärtuslikult kultuuripärandi asukohast, kasvatada välisturistide arvu ja taastada Narva kui turismiobjekt tervikuna vähemalt COVID-19 kriisi eelsele tasemele projekti elluviimisele järgneva viie aasta jooksul, mis mõjutab positiivselt ka kohalikku majandust.
Projekti tulemusena on Narva linna külalistele Raekoja hoones loodud virtuaalne Vana-Narva, mis on uus, kaasaegne ja ainulaadne turismitoode ja unikaalne selle poolest, et tegemist on kunagi eksisteerinud võimsa linnaga, mis oli Põhjamaade barokk-pärliks ja kunagiseks „maailma kauneimaks linnaks“, mida enam pole, kuid mis tuleb tingimata taastada kasutades kaasaegseid digilahendusi. Virtuaalne Vana-Narva on liitreaalsuse ja virtuaalreaalsuse tehnoloogia sümbioos, mida on üldiselt harva kasutatud koos.
Toetav programm: Turismisektori elavdamise programm (2014-2020.15.3.1)
Projekti kestvus: 01.04.2022 - 31.07.2023
Toetuse summa: 167 637,40 eurot
Projekti toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ning rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.