Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Narva

Hea energia linn

Suveseiklused

Suvi on Narvas kõige põnevam seikluste hooaeg!

 

Suvi on parim aeg Narva avastamiseks eriti lähedalt, ringi vändates ja väikeseid tänavaid mööda uidates. Kui kaherattaline sõber on koju jäänud, saad rentida linna- või mägijalgratta Joaoru puhkeala rannahoonest. Seal on olemas ka paksude rehvidega jalgrattad ehk fatbike'id ja kahekohaline tandem-jalgratas. Rannapuhkuse jaoks saab laenutada päevitustoole ja aktiivse puhkuse jaoks kõikvõimalikku spordivarustust.

 

Adrenaliini ja eredate elamuste otsijad võiksid külastada Kadastiku karjääri. Seal saab veel kohal flyboard'i või yetpack'iga lennata. No ja ehk natuke ka vee all.

 

Meresõpradele soovitame laevasõitu Narvast Narva-Jõesuuni. Pärast Narva tagasijõudmist võite süüa ja nautida elavat muusikat kunstiklubis Ro-Ro, mis asub kohe Narva sadama kõrval. Pärast sööki on mõnus jalutada Narva jõepromenaadil ja nautida imeilusat vaadet kahele uhkele linnusele.

 

Narva linnuses avab suvel uksed Põhjaõu oma ajalooliste käsitöökodade ja apteegiga. Põhjaõue elanikud elavad 17. sajandis ja toimetavad tolleaegseid tegemisi. Nagu tollal, määrab ka nende elurütmi rahva- ja kirikukalender, selle tähtpäevad ja pühad, nendega seotud uskumused ja kombestik. Peaaegu igal nädalavahetusel saab osaleda temaatilistel päevadel ja meisterdada midagi oma kätega.

 

Ka tänapäevane kalender on just suvel Narvas eriti tihe. Peaaegu iga päev toimub midagi. Vaata sündmuseid ja üritusi lähemalt.

 

Kas sina tead, mis on Victoria bastioni kasematid? Need on Victoria bastioni müstilised ja lummavad sisekäigud, mis on tänapäeval lõpuks kõigile avatud. Giidid jagavad seal nende legende ja saladusi. Maist oktoobrini on avatud ka bastioni 2. korrus, kus tutvustatakse põnevate temaatiliste programmide käigus bastionide püsielanikke - nahkhiiri.

 

Osaleda tasub kindlasti ka pühapäevastel vabaõhu ekskursioonidel Kreenholmi manufaktuuril! Kui teil veab, saate näha ka kuulsat Narva juga.

 

Kui aga eelistate iseseisvat õppimist ja ajalooga tutvumist, laadige alla üks interaktiivsel seiklusmängudest: Narva Ring või Jüri von Kaufmanni seiklus Narvas. Lisaks sellele, et need on harivad ja huvitavad, on need ka lõbusad!

 

Lastega soovitame minna Äkkeküla spordi- ja puhkealale, kus vanemad saavad treenida välitrenažööridel ja lapsed samal ajal turnida seikluspargi elementidega mänguväljakul. Kõik koos saate mängida paintball'i või jalutada loodusrajal, kus elavad oravad, ja pidada piknikku selleks mõeldud puhkealadel.

 

Rohkem ideid peredele leiate rubriigist lastega Narvas.

Viimati uuendatud: 02.08.2021

Vaata lisaks

Vaata lisaks