Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Euroopa algab siin

Üks päev Narvas ajaloohuvilisele - ajaloolase Katri Raigi marsruut

Kui kell on 10 või hiljem, siis külastage Narva muuseumi. See ei ole tavaline linnamuuseum. Linnus ise on “raam” ekspositsioonile, osa sellest. Muuseum on põnev ka lastele. Multifilm Narva ajaloost ei jäta külmaks kedagi.   

 

Pärast muuseumi külastamist olete kindlasti ära teeninud lõunasöögi, olgu see linnuse restoranis “Rondeel”, meie väikeses “Bublikus” Puškini tänaval, helges “Valges kõrvitsas” Lavretsovi tänaval või hoopis Narva kolledži “Munas”.

 

Päeva teisel poolel kutsume jalutama Raekoja platsile ja vanalinna, Pimeaeda ja promenaadile. Jalutage mööda mõttelist Rüütli tänavat ja kujutage ette, et tükike vanalinna saab kord üles ehitatud.

 

Kui teil on veel jõudu, siis võtke ette 45-minutiline külaskäik “Victoria” bastioni kasemattidesse. Te ei kahetse. Kui teie hulgas on kunstihuvilisi, siis ootab vanalinna serval teid meie kunstigalerii.

 

Suvehooajal väljub kell 17.00 laev “Caroline” Narva-Jõesuusse. Sõit kestab veidi üle tunni. Te sõidate piki Huntingtoni liini, piki Ida ja Lääne piiri. Nautige kindlasti imelist vaadet Narva jõe suudmele. Talvehooajal saab minna Narva-Jõesuusse tasuta busiiliiniga №31.

 

Laevalt saate minna otse imelise silmu-köögiga “Franziasse” ja reisimuljed kokku võtta. Tagasi Narva saate bussi või taksoga.

 

Muidugi võib sõita tagasi ka kell 19.00 väljuva laevaga “Caroline”.

 

 

Narva tasub tulla!

Katri Raik

Viimati uuendatud: 22.05.2024

Kogu galerii