Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Euroopa algab siin

Üks päev Narvas kõiketeadjale - ajaloolase Katri Raigi marsruut

See on päev neile, kes arvavad, et nad teavad Narvast kõike. See on neile, kes otsivad midagi uut. 

 

Alustage oma jalutuskäiguga Raekoja platsilt, mida te varem sellisel kujul näinud ei ole. Kui te tulete juulikuus või hiljem, saate nautida vanalinna VR abil virtuaalnäitusel raekojas.     

 

Laskuge Pimeaiast piki käänulist teed promenaadile ja jalutage linnuste suunas. Need on maailma ainsad kindlused, mis asuvad üksteisest noolelennu kaugusel.

 

Jalutage Joaorgu, kuhu on pikendatud kuulus Narva jõepromenaad, ja tõuske 5-krooni vaatele. Mäletate, ühel poolel oli Paul Keres ja teisel kaks linnust. Just see vaade!

 

Nüüd olete kindlasti ära teeninud lõunasöögi, olgu see linnuse restoranis “Rondeel”, meie väikeses “Bublikus” Puškini tänaval, helges “Valges kõrvitsas” Lavretsovi tänaval või hoopis Narva kolledži “Munas”. Teil tuleb jalutada kesklinna või võtta takso.

 

Õhtupoolikul soovitame minna üle Puškini ja Joala tänava vahelise jalakäijate silla Kreenholmi. Kas te teate, et üks esimesi kui mitte kõige esimene keskküttega elumaja Eestis asus just Kreenholmis? Ja et Narva haiglas oli juba aastal 1913 lift?  Või et Kreenholmi asutaja parun von Knoop on Euroopa Komisjoni esinaise esiisa? Saate teada rohkem Joala temaatilise tuuri käigus. Suvel otsige sildid QR-koodidega.

 

Neile, kes õhtuks midagi otsivad. Suvehooajal väljub kell 17.00 laev “Caroline” Narva-Jõesuusse. Peate vaid õigel ajal Narva sadamasse jõudma. Laevasõit kestab veidi üle tunni. Te sõidate piki Huntingtoni liini, piki Ida ja Lääne piiri. Nautige kindlasti imelist vaadet Narva jõe suudmele. Talvehooajal saab minna Narva-Jõesuusse tasuta busiiliiniga №31.

 

Laevalt saate minna otse imelise silmu-köögiga “Franziasse” ja reisimuljed kokku võtta. Tagasi Narva saate bussi või taksoga.

 

Muidugi võib sõita tagasi ka kell 19 väljuva laevaga “Caroline”.

 

 

Narva tasub tulla!

Katri Raik    

Viimati uuendatud: 21.05.2024

by Sven Zacek
Kogu galerii
by Anton Võlitok